10-е велопаломництво. Перебіг

День другий

Після Полтави харківські велопрочани  вирушили дали на захід. Наступне місто на їх шляху – Миргород. Він також знаходиться на терені Харківсько-Запорізької дієцезії. Тут під керівництвом настоятеля отця Станіслава Танатарова будується храм.
Пам’ятаймо про всіх паломників до Матері Божої Бердичівської у своїх молитвах.

День перший 10-го велопаломництва від Харкова до Бердичева

Ювілейне велопаломництво до Бердичева

15 липня від Харківського кафедрального собору після ранкової Святої Меси вирушило 10‑е велопаломництво до Матері Божої Бердичівської. У цьому році практично незмінний  натхненник і організатор цього заходу о. Анатолій Клак  МІС зібрав сім смільчаків, які мають подолати велосипедом близько 750 км за 7 діб. За традицією перед виїздом велопаломники прийшли до Матері Божої Харківської просити про благословення. Святу Месу очолив владика Мар’ян Бучек. Він попросив усіх вірних супроводжувати молитвою паломників, які з різних міст України будуть в цьому тижні рухатись до головної Покровительки України. Харківські парафіяни будуть також брати участь у прощі до Бердичівської Богородиці з Хмельницького. З Шепетівки у вівторок 17 липня рушить до Бердичева і владика Станіслав Широкорадюк. Заохочуємо всіх молитись про сприятливу погоду і безпечне подорожування для всіх паломників.

Після Святої Меси особливого благословення велопрочанам уділив єпископ-ординарій Станіслав Широкорадюк.

В перший день велопаломники успішно доїхали до м. Полтави, де їх тепло зустріли отці-облати, що служать тут у парафії Воздвиження Хреста Господнього. Вранці 16 липня після Святої Меси та сніданку паломники рушили далі.

День другий

3-4 дні

Три свята в одному

15 липня парафія на Новій Баварії святкувала потрійне свято. По-перше, урочистість Матері Божої святого Скапулярія, яка є покровителькою цієї парафії, що була заснована отцями-кармелітами (у 2017 році парафію перейняли отці-домініканці). По-друге, парафія вітала нового священика о. Іринея ОР, який і очолив Святу Месу. І третє, вдячні парафіяни привітали о. Андрія Камінського ОР, що майже рік служить вікарієм в цій парафії, з днем народження.

У Святій Месі взяв участь о. Станіслав Олешко, котрий був якийсь час настоятелем цієї парафії після того, як її залишили отці-кармеліти. На проповіді о. Іриней розповів про історію монашого скапулярію отців-кармелітів. При цьому значив, що Свій покров Богородиця дала не лише кармелітам, але й монахам інших згромаджень: бенедиктинцям, францисканцям, домініканцям тощо. Потім скапулярії у вигляді двох невеличких прямокутників з тканини із зображенням Пресвятої Діви, що закріплені на мотузці для носіння на шиї, стали розповсюджувати серед мирян. За словами отця, само носіння скапулярію не є магічним захищенням від зла і нещасть. Головні умови – це носити його з вірою та виконувати певні молитовні обов’язки. Таким людям Богородиця обіцяла, що після смерті не зазнають пекельного вогню. Прямокутник, що попереду, означає «серце», тобто любов до Бога і до ближнього, яку має плекати кожен християнин. А прямокутник позаду – це ніби наш хрест, який маємо терпеливо нести.

Після Святої Меси парафіяни і гості зібрались на почастунок, який приготували господарі та мешканці Дому одинокої матері, що приїхали на свято із Коротича. Власне цю спільноту, одиноких матерів і їхніх дітей та сестер-оріоністок охопили душпастирською опікою отці-домініканці.

Чин дів: нова інструкція Апостольського Престолу «Ecclesiae Sponsae Imago»

C моменту публікації 31 травня 1970 року блаженним Папою Павлом VI Чину посвячення дів пройшло майже 50 років, і в 2016 році в світі налічувалося понад п’ять тисяч посвячених дів. Після цього літургійного документа надання цього посібника – перша публікація Апостольського Престолу, що описує суть і дисципліну цієї форми церковного життя.

Конгрегація інститутів богопосвяченого життя оприлюднила 4 липня 2018 р. інструкцію «Ecclesiae Sponsae Imago» («Образ Церкви-Невісти») про чин дів. Причиною публікації документа став розвиток цієї форми богопосвяченого життя в усьому світі. «Ecclesiae Sponsae Imago» підсумок соборних роздумів у відповідь на запити численних єпископів і самих посвячених дів, що надійшли в останні роки до ватиканської Конгрегації, і вказівки, що стосуються покликання і свідчення богопосвячених дів.

Ця форма церковного життя заснована на новозавітних згадках про те, що вже в апостольських громадах були жінки, які обрали дівоцтво як постійний життєвий статус, щоб з нерозділеним серцем служити Господу. Поряд з іншими формами аскетичного життя дівоцтво поступово поширювалося по всіх землях, де було проповідувана християнство, поступово набуваючи рис офіційно визнаного статусу в Церкві. Посилаючись на апостола Павла, Святі Отці Церкви наділяли посвячених Богу дів титулом Христових наречених, які належать Церкві. Батьки бачили в дівах відображення образу Церкви: діви, бо вона зберігає недоторканною віру, дружини, бо вона невід’ємно пов’язана з Христом, і матері, оскільки воскреслий Христос породжує в ній нове життя у Святому Дусі. Починаючи з VI століття вступ в чин дів став відбуватися за допомогою урочистого обряду під предстоятельством єпархіального єпископа.

В середні віки, із затвердженням чернецтва і за низкою складних історичних і культурних причин, посвячені діви поступово стали об’єднуватися в монастирі і ідентифікуватися з жіночим самітницьким життям. Обряд посвячення дів використовувався тоді лише в деяких монастирях. Належність до чернечій спільноті прийшла на зміну укоріненню в єпархіальній спільноті, характерній для святоотцівської епохи. За небагатьма винятками така ситуація тривала аж до Другого Ватиканського собору. Імпульс до церковного оновлення, який передував Собору, пробудив нове зацікавлення і до обряду посвячення дів і став передумовою для його перегляду. 31 травня 1970 року Священна конгрегація по Божественному культу оприлюднила новий Чин посвячення дів.

Інструкція «Ecclesiae Sponsae Imago» складається з трьох частин. У першій частині йдеться про харизму, духовне обличчя і способі життя жінок, що становлять чин дів. У другій частині підкреслюється церковне значення цієї форми богопосвяченого життя, її місце в помісній і у Вселенській Церкві. Третя частина виявляє принципи і критерії для розпізнавання покликання до цієї форми богопосвяченого життя.

Джерело

Невіста Христова

Одна з українських дів, посвячених Богу, під час св. Меси
Одна з українських дів, посвячених Богу, під час св. Меси

10 років служіння у Харкові о. Леоніда Ткачука МІС

1 липня 2018 р. парафія Святого Сімейства під час Святої Меси дякувала Богу за 10 років служіння у Харкові о. Леоніда Ткачука МІС. Після Літургії парафіяни тепло привітали свого настоятеля і запросили його на спільну трапезу до бесідки, яку він побудував на терені, що навколо храму.

Нагадаємо, що 13 травня 2017 року єпископ Станіслав Широкорадюк посвятив новозбудований храм Святого Сімейства на Олексіївці. Отець Леонід перейняв будову 1 липня 2008 року і успішно її закінчив.

Виїзд відпочинково-реколекційний для міністрантів та лекторів Харьківсько-Запорізької дієцезії до міста Бердянська

Храм у Бердянську. Архивне фото

Дорогі душпастирі міністрантів и та лекторів!

Запрошую вас на виїзд під час канікул до Бердянська.

Термін реколекцій з 20 по 25 серпня.

Вартість 400 грн. (в цю вартість входить проживання в парафіяльному домі, харчування (сніданок, обід, вечеря), користування всіма атракціонами парафіяльного дому, квитки до туристичних місць, страховка).
Початок у понеділок 20 серпня о 18.00,
закінчення в суботу 25 серпня о 9.00
.

Під час виїзду плануємо:

⇒ пережити духовну формацію;
⇒ щоденну Святу Месу, конференцію та спільну молитву;
⇒ відпочинок на морі;
⇒ цікаві екскурсії;
⇒ відвідування аквапарку
⇒ та дельфінаріуму.

 З повагою,
о. Войцех Стасевич

Заповнену анкету просимо надіслати до 30 липня на електронну адресу: wstasiew@gmail.com 

Контактні телефони: +380959193292, +380671999863

КАРТА ІНФОРМАЦІЙНА

Міністранти в харківському кафедральному соборі
Міністранти в харківському кафедральному соборі

Звернення Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні

Дорогі в Христі Брати і Сестри!

З великою схвильованістю та неспокоєм сприйняли ми повідомлення про напади на табори Ромів, які останнім часом відбувалися в Україні, а особливо про останній трагічний погром ромського табору поблизу Львова, в якому загинув 24-річний юнак Давид та отримали поранення 4 людини.

Такі насильницькі дії тих, які позиціонують себе патріотами свого народу, заслуговують однозначного засудження. Святий Йоан Павло ІІ у своїй промові 5 жовтня 1995 року в ООН Сказав: «Слід прояснити фундаментальні відмінності поміж нездоровою формою націоналізму, який навчає зневаги до інших народів та культур, та патріотизмом, який є властивою любов’ю до своєї країни. Справжній патріотизм ніколи не намагається осягнути благополуччя своєї країни за рахунок інших. Адже, в кінцевому підсумку, це також вплине на його власну націю, завдаючи шкоди обом сторонам – і агресору, і жертві. Націоналізм, особливо його вкрай радикальні форми, є антитезою справжнього патріотизму» .

Стережімося расистської ненависті і насильства, виховання молоді в нетерпимості до національних меншин, до слабких і тих, які живуть чи думають «по-іншому».

Сім’ям усіх постраждалих висловлюємо наше глибоке співчуття та огортаємо нашою молитвою. Особливо Доброму Богові доручаємо душу загиблого Давида – нехай спочиває у вічнім мирі.

Львів, 25 червня 2018 року
№ 17/2018

Конференція Римсько-Католицьких Єпископів в Україні

Звернення Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні від 25 червня 2018 року

Владика Станіслав Широкорадюк про Марш ЛГБТ, Волинську трагедію та Чемпіонат Світу з футболу в РФ…

15 червня владика Станіслав Широкорадюк був гостем студії Радіо «Марія» (передача «Архіпастір відповідає») і, зокрема, висловив свою думку з різних питань, що хвилюють християн.

Про Марш ЛГБТ

«Коли пройшла «Хода за сім’ю» відчувалося, що буде відповідь. — Пригадує єпископ. — В часі ходи Україна показала свою красу, найкращу частину нашого суспільства, яка вийшла з дітьми і молоддю! Не дивлячись на те, що бракувало камер і журналістів! А ось що стосується «Маршу» побачите, скільки буде ЗМІ! Україна зараз дійсно під загрозою деморалізації!

Що потрібно робити християнину? Надважливим є об’єднатися в молитві! Повірте, Бог вміє зарадити собі у такій ситуації! Треба повірити, що Бог є на нашій стороні, Він був на тій ході яку ми провадили! Там на марші ЛГБТ — Бога немає, там є щось інше…

Подивіться на тих людей, які будуть проводити свій марш — вони всі будуть у темних окулярах, бо їм соромно на цей світ дивитися! Християни повинні зробити якусь протидію, бо ми не можемо так собі спокійно споглядати за такою ситуацією! Ми не можемо дивитися, як впроваджується деморалізація і пробують з нас зробити дурнів, що це все нормально! Це ненормально! Було б чудово, щоб люди вийшли з родинами і обмежили це паскудство. Це наша земля, яка має свої традиції, їх треба захищати, включитися у боротьбу!»

Про Волинську трагедію

«Трагедія є трагедією. — Констатує єпископ. — Вона не може так просто згаснути! Це тяжко йде. Це була трагедія двох народів! Бракує правди! Потрібен діалог, треба його вести! Поки ми не скажемо правду, що нас звільнить — нічого не зміниться! На себе провину брати — не потрібно! Бо це вчинили злочинці! Чи вони були українці чи поляки — вбивці, є вбивці!»

Про Чемпіонат Світу з футболу в РФ

«Я б просто хотів, щоб люди зрозуміли, що твориться на східній Україні: руїни, людські сльози, горе! — Наголошує ієрарх. — Я би не бажав людям побувати принаймні, на одних похоронах українського солдата, який загинув від російського снайпера! Після цього всього грати у футбол на території агресора, купувати пиво і збагачувати територію ворожої держави? Цинізм! Тут кожного дня гинуть наші люди! Хто їх вбиває? Це робить агресор! Якщо хтось каже, що це морально — у того не все з моральність нормально! Якщо наші люди їдуть в Росію не дивлячись на всі ці обставини — ми самі себе цим принижуємо! Це неморально! Наша збірна не потрапила на чемпіонат Світу? І слава Богу! — Підсумував єпископ Станіслав Широкорадюк».

Джерело

Звернення конференції єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні до української влади усіх рівнів та до вірян з приводу проведення «маршу рівності» в місті Києві

Йдучи за біблійним одкровенням і за природнім законом, які записані в людському серці від самого початку свого існування, Церква берегла і розвивала інститут сім’ї як союз між чоловіком і жінкою. Саме такі освячені Богом відносини є фундаментом здорового людського суспільства. Подібна інтуїція супроводжувала державних мужів, які дали таке ж саме визначення людської родини в основному законі Держави – Конституції:

Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен з подружжя має рівні права і обов’язки у шлюбі та сім’ї. Батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття. Повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків. Сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою (Стаття 51 Конституції України).

З прикрістю мусимо констатувати факт, що не зважаючи на численні звернення громадян України, Церков, громадських організацій та вірян, які між іншим були виражені в петиціях до усіх рівнів влади про захист сімейних цінностей та заборону пропаганди гомосексуалізму, деякі представники влади піддалися зовнішнім чинникам впливу і надали свій дозвіл та сприяння на проведення так званого «Маршу рівності». Проведення подібних заходів – це публічна та відверта пропаганда гріха, яка деструктивно впливає на українські родини, зокрема на молоде покоління. «Марш рівності» – це реклама гріха і провокування до гріха. Святе Писання міцно застерігає перед такими кроками: Хто ж спокусить одне з оцих малих, що вірують, – краще було б такому, якщо б йому повішено на шию жорновий камінь та вкинено в море (Євангеліє від Марка 9, 42). Окрім цього, такі дії вважаємо:

Антидемократичними: адже для того, щоб забезпечити права 1% чи 2% населення потрібно порушити права усіх інших громадян.

Антиконституційними: в Конституції України не має визначення поняття «сексуальна орієнтація».

Діями, які нахабно порушують волевиявлення громадян: станом на сьогодні понад 40 Місцевих Рад з 16 областей України (Запорізька, Хмельницька, Вінницька, Закарпатська, Київська, Івано-Франківська, Львівська, Одеська, Полтавська, Сумська, Черкаська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька, Волинська, Херсонська), написали відповідні звернення, де є чітка вимога «заборонити пропаганду різних видів девіантної статевої поведінки, у тому числі у формі так званих «маршів рівності», «прайдів», «гей-парадів», «фестивалів квір-культури» тощо. Ухвалити Закон України «Про заборону пропаганди гомосексуалізму». Згадані органи місцевого самоврядування представляють понад 12 мільйонів українців.

Вважаємо, що в Україні не має дискримінації та обмеження прав людини з огляду на сексуальні схильності. А коли вже і говорити про дискримінацію, то з прикрістю мусимо ствердити її присутність по відношенню до тієї частини суспільства, яка прагне бути вірною християнській ідентичності України. Прикладом може бути нещодавній марш на захист родини та відсутність висвітлення цієї події ЗМІ суспільного мовлення.

Не можна вважати себе християнином, підтримувати створення Помісної Церкви і одночасно підтримувати гендерну ідеологію! Не можна бути сповідником віри Авраама і сприяти ідеології, яка руйнує родину! НЕ МОЖНА!

Ми переконані, що гендерна ідеологія, яка стоїть за так званим маршем рівності є формою неомарксизму, а її сприяння призведе до знищення України.

У зв’язку з цим звертаємося до усіх рівнів Державної Влади із закликом прислухатися до своїх громадян та стати на захист родини. Просимо в ім’я Бога – Сотворителя родини, чоловіка і жінки, дати можливість кожній дитині зростати в родині, де є батько і матір. Святкуючи 1030-ліття Хрещення Київської Русі, звернімося до джерела – до християнської культури, яка стала фундаментом Європейської цивілізації.

Звертаємося також до наших вірян, щоб огорнули молитвою українське суспільство, зокрема тих, від кого залежать доленосні рішення. Молімося також за осіб, які внаслідок тих чи інших життєвих травм, а можливо внаслідок своїх переконань чи вибору належать до так званої ЛГБТ-спільноти. Молімося, щоб вони відкрили красу людського творіння та свою ідентичність в Ісусі Христі!

Віримо, що Українська Держава, збудована на Слові Євангелія, омита водами Святого Хрещення, буде процвітати і стане видимим знаком і прикладом для інших народів.

Львів – Київ 13 червня 2018 року
Єпископи Римсько-Католицької Церкви в Україні