Урочистість Пресвятих Тіла і Крові Ісуса Христа у Харкові

У неділю, 23 червня, на центральну Святу Літургію у харківській катедрі з  нагоди урочистості Пресвятих Тіла і Крові Ісуса Христа зібрались віряни, священики і  богопосвячені особи з усього Харкова, тобто п’яти римсько-католицьких парафій. Літургію очолив єпископ Станіслав Широкорадюк. Він також провадив Євхаристійну процесію, що пройшла чотирма вулицями, розташованими довкола катедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії.  
Вперше цим шляхом у Свято Божого Тіла католики Харкова пройшли 30 травня 2002 року за розпорядженням першого єпископа-ординарія Харківсько-Запорізького Станіслава Падевського.
Практично раз на рік, саме у це свято, католики мають змогу вийти поза межі храму і свідчити світу свою віру у присутність Господа Ісуса Христа у Пресвятих Дарах.
Чудову молитовну атмосферу створював хор, який супроводжував співом Євхаристію та процесію.
На цей урочистий день припав 63-й день народження владики Станіслава Широкорадюка. Після процесії його тепло привітали парафіяни, Генеральний Консул Республики Польща у Харкові пан Януш Яблонський з дружиною, спільнота сестер-оріоністок, що служать у домі «Матері та дитини», разом із своїми підопічними, та інші.

 

Повірити Ісусові

Реколекції Lectio Divina з Євангелієм Св. Матвія
(3– 7 липня 2019 р.)

«Заведу її у пустиню,
і буду їй до серця промовляти» –
говорить Господь
/Книга пророка Осії 2,14/

Реколекції Lectio Divina – вихід у пустелю, час, що віддається Богу, і, разом з тим, час, який Він дарує нам. Час слухати Його голос у тиші, час увійти з Ним у більш довірчі відносини.

Початок: 3 липня в 17.30 (Свята Меса);
                       (нічліг на місці)
Завершення: 7 липня в 11.30 (Свята Меса).

Реколекції проводить о. Анджей Каминський ОР

Докладна інформація й реєстрація по телефону:
+380950782273 (Тамара)

м. Харків, вул. Катаєва, 22,
парафія Матері Матері Божої Скапулярія і святого Рафаїла Каліновського
(від ст.  м. «Історичний музей»: маршрутка № 238, тролейбус № 11 – до кінцевої;
від ст. м. «Холодна Гора»: маршрутка № 75 (до зупинки «проспект Дзюби»),
тролейбус № 27 – до кінцевої;
від ст. м. «Спортивна»: маршрутка № 232 до кінцевої).

У програмі: Lectio Divina (духовне читання Священного Писання), адорація, час на розмову із провідним реколекций, можливість сповіді.

Реколекции проводяться в мовчанні. Із собою треба взяти Біблію, блокнот і ручку. Нічліг на місці. Орієнтовна вартість: 400 грн.

Інформація про реколекції російською мовою

«Я позбираю вас з усіх земель » (Єз 36,24)

9 червня, у день Зіслання Святого Духа, під час урочистої Святої Меси о 12.00 єпископ Станіслав Широкорадюк вділив таїнство Миропомазання двадцятьом юнакам і дівчатам Харківського деканату. Серед кандидатів були віруючі з в’єтнамської та африканської спільнот, які мають своїх душпастерів.
У проповіді владика Станіслав нагадав головні гріхи проти Святого Духа:
1. Надмірна надія на Боже Милосердя.
2. Розпач, тобто сумніви в Божому Милосерді або невір’я в нього.
3. Супротив пізнанню істин християнської віри.
4. Заздрість ближньому Божих благодатей.
5. Неприйняття спасенних зауважень.
6. Небажання покаятись до самої смерті.
Кандидати відріклися від сатани та його діл і визнали свою віру. І єпископ прикликав на них Святого Духа молитвою про сім Його дарів: «Боже Всемогутній, Отче Господа нашого Ісуса Христа, поглянь на цих хрещених, що на них покладаємо руки: Хрещенням Ти їх звільнив від гріха, Ти відродив їх водою і Духом. Як Ти й обіцяв, зішли на них Духа Святого; дай їм у повноті Духа, Який зійшов на ТвогоСина Ісуса: духа мудрості й розуму, духа ради й сили, духа знання і синівської любові; наповни їх духом страху Божого. Через Христа, Господа нашого» (Катехизм Католицької Церкви, 1299), а потім помазав кожного кандидата святим миром.

 

Канікули з Богом

У соціальному центрі св. Єлизавети Угорської при харківській катедрі з 3 по 14 червня триває дитячій денний табір. У ньому беруть участь діти з парафій Харківського деканату. Організатори табору настоятель парафії отець Григорій Семенков, сестри-гоноратки Людмила та Фаустина, пані Наталя Гранковська присвячують дітям свій час та кожен служить своїми дарами. Діти щоденно беруть участь у Святій Месі. Темою відпочинку організатори вибрали Заповіді блаженств. Кожного дня учасники відпочинку мають небесного покровителя. Діти дізнаються про його шлях до святості, героїчні вчинки віри та просять про свої потреби.
Крім цього учасники табору співають, танцюють, ставлять театральні сценки, гуляють, ходять на екскурсії тощо.

Перше Причастя дітей у Маріуполі

2 червня 2019 року в ХСП-Центрі «Маріуполь», який розташований в с. Піонерському Новоазовського району Донецької обл., дев`ять дітей вперше прийняли Святе Причастя. Урочисту літургію відправив Адміністратор Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Станіслав Широкорадюк OFM в співслужінні з настоятелем парафії Матері Божої Ченстоховської м. Маріуполя о. Павел Томашевський OSPPE.

Неопресвітери для служіння Україні

1 червня об 11.00 під час урочистої Святої Меси апостольський адміністратор Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Станіслав Широкорадюк рукоположив у священицький сан диякона Матеуша Годека. Він був інкорденований у нашу дієцезію з Польші. Напередодні ввечері кандидат у пресвітери диякон Матеуш Годек у присутності єпископа Станіслава, канцлера курії отця Григорія Семенкова та вірних визнав свою віру та присягнув на Біблії за допомогою Божої сили сумлінно і самовіддано виконувати священицькі обов’язки, жити у целібаті та принаймні п’ять років служити у Харківсько-Запорізькій дієцезії Римсько-католицької Церкви в Україні.  
2 червня у Харківському деканаті відбулося дві приміційні Святі Меси, які служили новорукоположені священики. У катедральному соборі о 12.00 служив отець Матеуш, а о 17.00 у парафії св. Вікентія де Поля на Салтовці – о. Майкл. Також після кожної Святої Меси в цих храмах вірні мали змогу отримати приміційне благословення.
Майкл є нігерійцем. Юнаком він прибув на навчання ще у Радянський Союз. У 1985 році закінчив Харківський інженерно-економічний інститут. Багато років шукав своє покликання. Нарешті був прийнятий до Ордену Отців Паулінів. 18 травня він прийняв пресвітерські свячення з рук єпископа-помічника Каменець-Подільської дієцезії Радослава Змитровича.
2 червня о 17.00 отець Майкл у співслужінні із священиками місіонерами святого Вікентія де Поля, які служать на Салтівці, відправив пріміційну Святу Месу. У проповіді настоятель парафії о. Ян Мартінчек СМ повторив побажання святої матері Терези Калькуттської, яке вона колись сказала священикам у Римі під час реколекцій: «Відправляйте кожну Святу Месу так, якби вона була вашою першою. Також служіть її так, ніби вона єдина у вашому житті. І нарешті моліться під час Святої Служби так, ніби вона для вас остання».

Свято в дитячому садочку в «Домі надії»

Навчальний рік у дитячому садочку в «Домі надії» (Кортич) закінчився веселим святом, який завітав Адміністратор Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Станіслав Широкорадюк OFM.

Фото: о. Маріуш Возняк ОР 

Закінчення навчального року в Харківській катедрі

З 24 по 26 травня до Харкова на кінець навчального року завітали семінаристи та викладачі із Вищої духовної семінарії Пресвятого Серця Ісуса, що у Ворзелі (Київська обл.). Делегацію очолював ректор семінарії отець Руслан Михалків. Семінарісти мали змогу ознайомитися із життям парафій та релігійних спільнот у Харківському деканаті.
А в неділю, 26 травня, вся делегація взяла участь в урочистій Святій Месі з нагоди закінчення навчального та катихитичного року, яку очолив єпископ Станіслав Широкорадюк. На цю урочистість до Харкова також завітав хор з парафії у Кам’янському «Canticum novum» (кер. Альберт Роже). Після Святої Меси хор дав концерт у Харківській катедрі.
О 14.00 у парафіяльному домі діти, які на протязі року відвідували гуртки при соціальному центрі «Карітас-Спес-Харків» Св. Єлизавети Угорської, дали концерт, який приготували разом із ними керівники гуртків.
На дворі дітей чекав «солодкий» стіл. Кожному владика Станіслав Широкорадюк вручив диплом на закінчення катихитичного року.

Травнева деканальна зустріч

23 травня в парафії Чудотворного Медальйона та святого Андрія Боболі у Мерефі відбулась чергова деканальна зустріч духовенства Харківського деканату. Цього разу гостей приймав настоятель парафії отець Рафал Шкоповець. Після поклоніння Пресвятим Дарам отець Войцех Стасевич познайомив присутніх із змістом Постсинодального апостольського напоумлення (адгортації) папи Франциска «Christus vivit», яке скероване до молоді.
Після робочої зустрічі усіх зібрала навколо вівтаря Свята Євхаристія. Потім відбувся спільний обід, приготований силами парафіян та жінок із «Дому надії», яким опікуються у Коротичі сестри-оріоністки.   

Перше Причастя дітей у харківській катедрі

19 травня на центральній Святій Месі о 12.00 п’ятеро дітей із парафії Успіння Пресвятої Богородиці вперше прийняли Святе Причастя. До цієї події їх два роки готувала сестра Фаустина із Згромадження малих сестер Непорочного Серця Діви Марії (сестри-гоноратки). 
Першопричасники Анастасія, Анна, Софія, Пьотрек та Ігор під час Святої Меси відновили хрестильні обітниці та пообіцяли і далі поглиблювати свою віру через участь у таїнствах, реколекціях та катехезах.
У своїй проповіді настоятель парафії отець Григорій Семенков між іншим закликав дітей не відходити далеко від Ісуса, щоб з часом не перетворитись на Юду, який зрадив Учителя.